Satış Sözleşmesi

İşbu şartlar ve koşullar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla beraber, doğrudan veya dolaylı olarak internet üzerinden, tüm mobil cihazlar aracılığıyla, e-posta veya telefonla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır.

1- Bu sözleşme, Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi temalarından birini satın alındığı anda yürürlüğe girer. Satın alan müşteri satın alma sayfasında bulunan "Hizmet Sözleşmesini okudum ve anladım" kutucuğunu işaretlediğinde sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. 

 

2- Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi sayfasında yer alan tüm temaların tüm satış, dağıtım ve tüm hakları firmamıza aittir. Sitemizden satın alınan temaların ve yazılım lisans süre sınırlaması bulunmamaktadır. 

 

3- Müşteri satın aldığı temayı iade edemez, tema sadece 1 domain (isim hakkı) lisanslanacaktır. Domain (İsim Hakkı) değişikliği talebinde bulunması halinde +50 TL domain değişikliği ücreti ödemek zorundadır. 

 

4- Müşteri satın aldığı Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi içeriğinde ekleme ve düzenleme değişiklik taleplerini firmamıza iletebilir, belirlenecek ekstra ücret ve süre konusunda anlaşma sağlanırsa bu değişiklikler firmamız tarafından yapılabilir. 

 

5- Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi tasarım ve yazılımı sadece Avusor Bilişim'e ait sunucular (Server) da barındırabilir, farklı bir alanda barındıramaz. 

 

6- Müşteri satın aldığı temalardan kaynaklı oluşabilecek her türlü sorunlarda firmamıza mesai saatleri içerisinde Telefon ve mail ile destek talebinde bulunabilir. Temadan kaynaklı olduğu tespit edilen tüm sorunlar incelendikten sonra en uygun çözüm en geç 3 iş günü içinde sunulacaktır. 

 

7- Müşteri satın aldığı Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi Yazılımı ve Tasarım Dosyalarının orjinal çizim ve yazılımın dosyaları talep edemez. 

 

8- TESLİMAT ve HİZMET

8-a Müşteri farklı bir istek de bulunmadığı sürece seçtiği Avusor Bilişim'e ait Hazır Web Sitesi demo kurulumu firmamız tarafından yapılacaktır. Kurulum ödeme onaylanması sonrasında 3-6 Saat içinde yapılmaktadır. 

 

8-b Domain (isim hakkı) ve Hosting (Barındırma) Satın alındığı gün başlar. Domain (isim hakkı) ve Hosting ilk yıl Avusor Bilişim tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Süre bitiminde firmamız tarafından otomatik olarak gönderilen uyarı ePostaların dikkati alınması ve süre bitiminden önce ödemesi yapılması halinde hizmet satın alınacağı zaman karşılığında devam edecektir. Aksi olması (ödeme yapılmaması) durumunda sistemimizden 2 gün içerisinde silineceği gibi herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır. 

 

9- MÜŞTERİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

9.a İlk yayımda yerleştirilen demo içerik dışında ki yazı ve resim girişleri aksi telep ve üst paketler alınmadığı taktirde müşteri tarafından yapılacaktır. 

 

9.b Müşteri, Avusor Bilişim tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin, tasarımının telif hakkının Avusor Bilişim'e ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını, Avusor Bilişim'e ait Sunucular (Hosting) haricinde farklı bir alanda barındırmayacağını kabul ve beyan eder. 

 

9.c Müşteri, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, Avusor Bilişim'in hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder. 

 

9.d Müşteri, Hazır Web Sitesi Kontrol Paneli şifrelerini kurulum işlemi bittikten sonra tarafına kayıt esnasında belirtmiş olduğu eposta hesabına teslim alabilecektir ve şifre değişikliğini yapacaktır. Hazır Web Sitesi Kontrol Paneli şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçüncü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak olan sorunlardan Avusor Bilişim'i sorumlu tutamaz. Kullanıcıların veri tabanından yol açtığı hatalardan ve hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan Avusor Bilişim sorumlu tutamaz. 

 

9.e Müşteri, Hazır Web Sitesi Uygulaması'nın Demo kurulum aşamasında üzerinde mevcut tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, Avusor Bilişimin sözleşme tutarından hariç belirleyeceği farkı ödeyeceğini kabul eder. 

 

9.f Müşteri verilerinin (Veri tabanı, web yazılımı) Avusor Bilişim tarafından yedeklenmesi talebinde bulunması durumunda ayrıca ücret ödemek zorundadır. 

 

9.g Müşteri kurulumu yapılan Hazır Web Sitesi uygulamasında Hosting (barındırma) hizmeti ait cPanel (web hosting kontrol paneli) bilgilerini talep edemez, yeni email almak için hizmet mailimiz olan destek[@]avusor.com hesabımıza mail yolu ile yeni hesap talebinde bulunacaktır. 

 

10- SÖZLEŞME KAPSAMI DIŞI İŞLEMLER

Bu sözleşmeden bahsedilen yükümlülükler dışında kalan ve aşağıda maddeler halinde yazılı bulunan işlemler sözleşme kapsamı dışındadır. 

 

10.a Hosting (Barındırma) Hizmeti altyapısında, doğal felaketler ve yangın, kısa devre yapabilecek türdeki bağlantı ve sorunlardan dolayı sitenin HOST firması tarafından işletilemez hale gelmesinden dolayı oluşacak sorunlar, 

 

10.b SQL, FTP veya Barındırma hizmetinin Avusor Bilişim'e yazılı olarak haber verilmeden bulunduğu yerden başka yere taşınması, isim hakkını (Domain) yönlendirmesi veya bunlara erişimi sağlayan kullanıcı hesapları ve şifrelerinin değiştirilmesi sonucu oluşacak problemlerin giderilmesi, 

 

10.c Avusor Bilişim dışındaki özel/tüzel kişilerin FTP ve SQL alanlarına müdahalesi, 

 

10.d Henüz Anti –virüs programı bulunmayan, onarılmayan, virüs ve virüslerin yarattığı problemlerin giderilmesi, 

 

10.e Lisansız yazılım yüklenmesi veya kullanılması, 

 

10.f Sözleşme eklerinde tanımlanan donanım veya yazılımların başka özel/tüzel kuruluşa devredilmesi, devredilen donanım ve yazılım ürününü kapsam dışına taşır. 

 

10.g Müşteriye ait kayıtlı donanım veya yazılım ürünlerinin üretici firmaların bu ürünlere desteğini kesmesi yada çıkabilecek sorunlara problemlerin çözümü noktasında ,sorunlara karşı destek vermemesi, 

 

10.h Sözleşme, Avusor Bilişim'in web sayfasında belirtilen mesai saatleri dışında hizmet istenmesi. 

 

10.ı Kullanıcıların gerekli özeni göstermemesi (arıza ve hataların geç bildirilmesi,sorun yaratabilecek veya kullanıcıları ilgilendirmeyen bölümlerin bilinçli veya bilinçsiz kullanımı vb...) 

 

YETKİLİ MAHKEME ve İCRA DAİRELERİ İş bu sözleşmenin uygulanmasında doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Bu sözleşme 10 (On) madde olarak düzenlenmiştir. 

 

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır. 
 

İletişim Bilgileri

Yenişehir Mah. Cumhuriyet Bulv. No:24 Kurtköy/Pendik/İSTANBUL

+90 (216) 684 10 71

info@avusor.com

Copyright © 2006 - 2020 Avusor Bilişim - Web Tasarım ve Sanaltur Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır.